جایگاه زمین در فضا / موقعیت زمین در آسمان/ ما کجای هسنی هستیم

جهان با عظمت
هرچه بالاتر می رویم و از دنیای خودمون فاصله می گیریم تازه می فهمیم که چه موجودات کوچکی هستیم. ما از دوردست ها همانند مورچه هایی هستیم که بر روی یه گوی در حال حرکت هستند . این بسیار ترسناک هست که وقتی خود را چنین ریز و ضعیف در جهانی بزرگ تنها می بینیم. از میان میلیارد ها سیاره که اطرافمان هستند , تنها سیاره ما شانس زنده بودن و زندگی را پیدا کرده . سیاره ای که میلیون ها سال هست که به دور خودش و دور خورشید در حال حرکت هست. انواع سوالات بی جواب درباره زمین و علت چرخش و وجود حیات در آن به ذهن ما می رسد که جوابی برای آن نداریم. نیرویی که زمین را به حرکت وا می دارد و نیرویی که باعث خلق حیات در آن شده است چیست. با دیدن عظمت دنیایی که ما در آن قرار داریم , باید خیلی بیشتر به خدا ایمان بیاوریم و هم از او بترسیم. سیاره زمین در منظومه شمسی قرار دارد . جایی که مجموعه ای از سیارات به دور خورشید می گردند .

عکس زمین در منظومه شمسی


سیاره های همسایه زمین که تا کنون کشف شده اند عبارتند از : عطارد , زهره , مریخ , مشتری , زحل , اورانوس , نپتون . از میان این سیاره ها , سیاره عطارد نزدیکترین سیاره به خورشید است و به همین جهت بسیار گرم و سوزان است. سیاره زمین سومین سیاره به خورشید می باشد و چون دارای زندگی می باشد , دانشمندان الگو و موقعیت زمین را برای یافتن سیارات داری آب و زندگی مورد اهمیت قرار دادند . یعنی سیاراتی با فاصله و جرم همانند زمین , امکان حیات مشابه زمین را دارند. یکی از سیاراتی که شانسی برای زندگی بر روی آن وجود دارد سیاره مریخ است زیرا نه خیلی دور از خورشید است و نه خیلی نزدیک به خورشید .با این حال میزان سرمایی که در آن وجود دارد بسیار شدید است. با اینکه تصور می رود که خورشید ثابت هست و حرکت نمی کند اما باید گفت که همه چیز در حال حرکت هست. چون سیارات منظومه خورشیدی ما در یک کهکشان بزرگ به اسم کهکشان راه شیری قرار دارند و تمام سیارات موجود در آن در حال چرخیدن به دور هسته کهکشان هستند. حتی خود کهکشان نیز در حال حرکت است. 

عکس کهکشان


کهکشان راه شیری

این کهکشان دارای بازوهای مارپیچی هست. منظومه شمسی و زمین در گوشه یکی از بازوهای کهکشان راه شیری هستند. علاوه بر منظومه شمسی که ما در آن هستیم , منظومه های زیاد دیگری در کهکشان راه شیری قرار دارند که هر کدام از آن ها همانند منظومه  ما دارای سیاراتی هستند که به دور خورشید خود در حال حرکت هستند. کل سیارات و منظومه های درون این کهکشان به دور مرکز آن در حال چرخش هستند . ما شب های تاریک در آسمان می توانیم قسمتی از کهکشان راه شیری را ببینیم.

موقعیت کهکشان راه شیری در فضا


تا اینجا مطلب ما فهمیدیم که چقدر دنیا بزرگ هست و ما انسان ها در کجای آن هستیم اما اگر باز هم به پیش برویم میفهمیم که در برابر عظمت جهان , هیچ چیز نیستیم و همانند میکروب هایی کوچک بر روی دستیم . منظومه خورشیدی با عظمت را دیدید اما اکنون بزرگتر از آن را ببینید . کهکشان کوچک ما به همراه میلیون ها کهکشان دیگر در یک ابرخوشه عظیم به نام لانیاکیا (Laniakea Supercluster) قرار دارد که 520 میلیون سال نوری قطر دارد. تازه این ابرخوشه ای که کهکشان ما در آن قرار دارد کوچک است و محموعه ای از ابرخوشه های بزرگتر در همسایگی آن قرار دارند . علم فعلا تا همین حد پیشرفت کرده و شاید زمانی برسد که ما فراتر از این را بتوانیم کشف کنیم و بفهمیم که ابرخوشه ها نیز در یک مجموعه بزرگتر هستند و در آخر بفهمیم که بر روی سر یک غول بزرگ قرار داریم.


این مونه

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت مشکل در برقراري تماس به سايت ميهن مشاور مراجعه کنيد

تحصیل نیوز

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: کهکشان ,سیاره ,زمین ,خورشید ,منظومه ,سیارات ,قرار دارند ,منظومه شمسی ,قرار دارد ,شیری قرار ,قرار داریم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان جانورشناسی پیام نور پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان غلغله... کانون هواداران رئال مادرید برنامه نویسی پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان آسیا دانلود