غصه های الکی

غصه های الکی چی هستند ؟

غصه های الکی به وقایعی گفته می شه که هنوز اتفاق نیافتادند اما در ذهن ما همیشه آنلاین هستند و در حال بالا و پایین پریدن هستند . یعنی چیزایی که هنوز زمانش نرسیده و ماه ها با اون فاصله داریم اما از الان داریم توی ذهنمون مدام درباره اش حرف می زنیم و تخیل ورزی می کنیم و احساس ناراحتی و عصبانیت می کنیم . مثلا میشه به سربازی رفتن اشاره کرد ( چیزی که من از الان دارم بهش فکر میکنم و ناراحتم ) طرف هنوز فارغ التحصیل نشده و هنوز چند ماه تا موعد رفتنش به سربازی باقی مانده اما از الان داره درباره اش در توی ذهنش یک زندان با شکنجه های سخت میسازه و خودش را هم یک موجود کوچک تصور میکنه که داره تحت فشار اونجا له میشه . در حالی که هنوز نه درسش تمام شده و نه زمان سربازیش فرا رسیده و نه در آن محیط قرار گرفته . یا مورد دیگر میشه به سخنرانی اشاره کرد . طرف سخنران هست و مدام استرس داره که روز سخنرانی اش چطور بگذره و توی ذهنش فکر میکنه که بقیه ظاهرش را نپسندند یا از حرف های اون خوششان نیاد . در حالی که هنوز در مراسم حضور پیدا نکرده است و اتفاقا زمانش که میرسه میبینه خیلی خوب توانسته سخنرانی کنه و همه این تصوراتش بیهوده بوده . افکار منفی و ناراحتی های بیهوده و تخیلات اشتباه درباره چیزهایی که اتفاق نیافتاده فقط باعث عصبانیت و گرفتاری ذهنی و رنج بردن از زندگی روزمره میشه و هیچ سودی هم نداره . چون مثلا زمان سربازی یا سخنرانی یا مهمانی در هر صورت فرا میرسه و هرچی بخواهی توی ذهنت خودتو بکوبی و سرزنش کنی , هیچ تاثیری نداره . ذهن ناراحت و درگیر تو علاوه بر آسیب زدن به خودت , موجب تلخ کردن زندگی به دوستان و خانواده ات میشه . پس باید چکار کنی ؟ بهت مبگم . باید از زندگی ات لذت ببری و ذهنت را از افکار بیهوده خالی کنی و سعی کنی شاد باشی و در زمان حال زندگی کنی . یعنی همین الان در همین امروز . نه اینکه اینجا ماه اردیبهشت باشه و در ذهن تو ماه اسفند .

این مونه میشه ,الکی ,زندگی ,سخنرانی ,الان ,بیهوده منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

خبر های روز دنیا کاراته شهرستان بابل mobile home اینجا همه چی هست آلوچه چت | چت روم الوچه | چت آلو زیرپوش ضد عرق emohtava koahnyz71 homepage